Klaipėdos krašto prijungimo metinės: kaip „Meridianas“ tapo miesto simboliu?

Sausio 15-ąją, kai minimos Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metinės, vis raginama nepamiršti, kad esame jūrinė valstybė. Ne veltui miesto simboliu tapęs labiau nei Taravos Anikė ar pilies kontūrai atpažįstamas „Meridianas“. Kaip atsitiko, kad būtent be šios barkentinos nebeįsivaizduojama Klaipėdos panorama? Buvęs garsus restoranas, netgi tapęs teroro akto taikiniu, iki sutrūnijimo apleistas ir kone atsidūręs jūros dugne, dabar burlaivis tokios būklės, kad, kaip įsitikinęs jo atgimimu rūpinęsis Aloyzas Kuzmarskis, būtų pajėgus plaukioti.

„Kas yra Klaipėdos simbolis? Vienareikšmiškai – „Meridianas“. Nes tai mūsų miestas – jūra, burės, laisvė! Puikiai pamenu tą jausmą, kai eini Biržos tiltu, o laivo nėra. Ir tokia tuštuma“, – teigė Romena Savickienė, Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro vadovė. Taigi, kokia ta „Meridiano“ istorija?

Vos nenuskendo mariose

2013-ųjų lapkritį tūkstančiai klaipėdiečių rinkosi prie Danės upės. Žvarbus oras ir turškiantis lietus tada nieko negąsdino. Vieningai žmonės džiaugėsi sugrįžusiu laivu, kurio kelionė 2012-ųjų gruodį į remonto vietą buvo dramatiška: žmonės savo rankomis, paėmę virves, tempė burlaivį į remonto vietą.